Kaip ruoštis tarptautiniam perkraustymui

6-8 savaitės iki perkraustymo pradžios:

    Susisiekite su Perkraustymo ekspertais dėl perkraustymo kainos pasiūlymo.

    Kad kainos pasiūlymas būtų maksimaliai tikslus yra reikalingas detalus perkraustomų daiktų sąrašas. Reikia pateikti stambesnių daiktų sąrašą, kurie negali būti pakuojami į dėžes (baldai, šaldytuvas, skalbyklė ir panašiai) bei nurodyti kiek gali būti perkraustymo dėžių su smulkesniais daiktais. Jeigu neturite galimybės ar patirties tai atlikti patys, Perkraustymo ekspertai gali pasiūlyti nemokamą daiktų apžiūrą jūsų namuose ar biure.

    Įtraukite visus daiktus į sąrašą. Papildomų daiktų atsiradimas perkraustymo procese padidins bendrą paslaugų kainą.

    Paprašykite pateikti kainos pasiūlymą visų daiktų pakavimui ir daliniam pakavimui. Tai padės jums apsispręsti ar pakuosite patys, ar pasinaudosite patyrusių pakuotojų paslaugomis. Perkraustymo ekspertai yra visada pasiruošę aptarti su jumis šį klausimą.

    Tuo atveju, jeigu už perkraustymo paslaugas moka jūsų darbdavys pasidomėkite kokios perkraustymų paslaugos yra jo apmokamos, o kokios ne.

4-6 savaitės iki perkraustymo pradžios:

    Informuokite gimines, draugus ir įmones (bankas, lizingo bendrovė ir t.t.), kitus subjektus, kurie turėtų žinoti apie jūsų persikraustymą. Pateikite prašymus dėl įvairių paslaugų nutraukimo (elektros energijos ir šilumos tiekėjams, šiukšlių vežėjams ir patalpų valytojams, telefoninio ryšio, kabelinės televizijos ir interneto tiekėjams, saugos kompanijai ir t.t.).
    Pradėkite naudoti turimas konservuotų ir užšaldytų produktų atsargas bei kitas namuose laikomas medžiagas, kurių negabensite į naują vietą.

2-3 savaitės iki perkraustymo pradžios:

    Informuokite kraustytojus apie daiktus, kuriuos norite gabenti papildomai arba kuriuos norite palikti. Taip pat praneškite kraustytojams apie daiktų pristatymo adresą ir apie tai kaip su jumis galima bus susisiekti naujoje vietoje (adresas, telefono numeris). Informuokite kraustytojus, jeigų dalį daiktų norėsite gabenti kitu adresu. Jeigu užsakėte automobilio gabenimo paslaugą, pasiruoškite jį nuvairuoti į sutartą pakrovimo vietą, o paskui pasiimti iš sutartos pristatymo vietos

Kelionė su šeima   

    Sudarykite šeimos kelionės planą. Užsakykite kambarius viešbutyje ir aviabilietus. Jeigu keliausite su savo automobiliu, paruoškite jį kelionei (patikrinkite padangas, stabdžius, langų valytuvus, skysčius, diržus, akumuliatorių ir t.t.).

    Atsikratykite nuo degiųjų ir sprogstamųjų medžiagų, aktyviųjų cheminių medžiagų ir kitų medžiagų, kurių gabenti negalima.

    Išpilkite dagalus bei tepalus iš motorinių žoliapjovių ir kitų mechanizmų. Išmeskite atidarytas ir iki galo napanaudotas talpas su tepalais, dažais, skiedikliais ir kitais degiais skysčiais, kurie gabenimo metu gali ištekėti.

    Paskirkite dieną kada turi būti nutrauktas komunalinių ir kitų paslaugų tiekimas.

1-2 savaitės iki perkraustymo pradžios:

Gyvūnai ir augalai

    Nuspręskite ar gabensite naminius augalus. Perkraustymo ekspertai perspėja, kad naminiai augalai ilgos kelionės metu gali žūti dėl vandens trūkumo ir temperatūros pasikeitimo. Rekomenduojama naminius augalus palikti giminėms ar draugams. Savo gyvūnus nuvežkite pas veterinarijos gydytoją, įsitikinkite, kad jie yra paskiepyti nuo pasiutligės ir yra tai patvirtinantys dokumentai. Kreipkitės į Perkraustymo ekspertus, jeigu gyvūnus norite gabenti oro transportu.

Kita

    Pasiimkite jūsų daiktus iš valyklų ir remonto dirbtuvių (drabužiai, kailiniai, avalynė, laikrodžiai ir t.t.). Grąžinkite knygas į biblioteką ir kitus daiktus, kuriuos pasiskolinote iš giminių, draugų ar kaimynų.

1 diena iki perkraustymo pradžios:

Patikrinkite visas rakinamas patalpas namuose ir įsitikinkite ar yra ten yra daiktų, kuriuos gabensite;
Įsitikinkite ar visi mechaniniai ir elektriniai prietaisai yra tinkamai paruošti gabenimui;
Išjunkite elektronikos prietaisus iš elektros tinklo.

Perkraustymo pradžios diena:


    Kartu su kraustytojų komandos vadovu apžvelkite perkraustomų daiktų sąrašą, kurį buvote pateikę Perkraustymo ekspertams. Jeigu yra pasikeitimų gabenamų daiktų sąraše, susitarkite dėl naujos paslaugų kainos. Patikrinkite ar teisingai užpildyti transportavimo, muitinės ir draudimo dokumentai, juos pasirašykite. Kraustytojų komandos vadovas turi paruošti pakavimo sąrašą ir įteikti jums vieną egzempliorių. Pasirašykite visus pakavimo sąrašo egzempliorius (paprastai yra paruošiami trys egzemplioriai). Patikrinkite ar dokumentuose yra teisingai nurodyta deklaruota gabenamų daiktų vertė. Patikrinkite ar transportavimo dokumentuose yra teisingai nurodytas daiktų pristatymo adresas, jūsų kontaktai.

    Jeigu naudojatės pakuotojų paslaugomis, paprašykite, kad jie ypač kruopščiai ir atsakingai supakuotų brangius ir trapius daiktus. Sužymėkite daiktus, kurie neturi būti pakuojami ir gabenami.

    Jeigu daiktus pakuojate patys, užtikrinkite, kad viskas būtų paruošta ir tinkamai supakuota gabenimui kai atvyks kraustytojų komanda. Daiktų parengimą gabenimui turi patikrinti ir kraustytojų komandos vadovas.

    Stebėkite daiktų pakrovimą ir įsitikinkite ar viskas yra pakrauta.

Prieš išvykdami įsitikinkite:
 

  • Ar išjungtas vandens tiekimas?
  • Ar išjungtas šildymo katilas?
  • Ar išjungta kondicionavimo sistema?
  • Ar išjungti visi šviesos jungikliai?
  • Ar uždaryti visi langai?
  • Ar perduoti visų patalpų raktai?
  • Ar ko nors nepamiršote?


Pristatymo diena:

    Būkite pasiekiami pristatymo dieną. Jeigu daiktų pristatymo procese dalyvauti negalite, paskirkite tam kitą atsakingą asmenį.

    Pristatymo dieną kraustytojai turi informuoti jus iš anksto apie daiktų atvykimo laiką. Priimdami daiktus patikrinkite ar viskas atvyko.

    Jeigu yra pažeistų pakuočių ir kitų daiktų, pažymėkite apie tai kraustytojo pakavimo sąrašo egzemplioriuje. Raštiškai praneškite krautytojui apie prarastus ir sugadintus daiktus.

    Kraustytojai privalo pastatyti daiktus į jų vietas, sumontuoti dalinai išardytus baldus, išpakuoti smulkius daiktus, išvežti tą pačią dieną panaudotas pakavimo medžiagas, jeigu nebuvo sutarta kitaip. Kraustytojai neatlieka darbų, kuriuos turi atlikti elektrikas, stalius, santechnikas ar baldininkas.

    Iš anksto paruoškite baldų išdėstymo planą naujoje vietoje. Pasirašykite transportavimo dokumentus ir padėkite juos į saugią vietą. Po pristatymo 24 valandas nejunkite televizorių ir kitų elektroninių prietaisų į elektros tinklą. Tiek laiko jie turi pabūti kambario temperatūroje kad būtų išvengta gedimų.

Perkraustymo ekspertai patikimos perkraustymo paslaugos